System usuwania wilgoci i osuszania murów Poznaj tynk FWR
FWR - Tynk do osuszania mokrych murów
Firma Sievert posiada w swojej ofercie tynk remontowy FWR do budynków, których mury zostały zalane wodą. Jest to porowaty tynk, osuszający mury i skutecznie usuwający wilgoć ze ścian. Produkt ten doskonale nadaje się do tynkowania murów budynków zalanych zjawiskami atmosferycznymi oraz wodami z uszkodzonych instalacji wodociągowych lub C.O. Można go aplikować na mokre ściany bez wykonania obrzutki.
FWR Tynk do osuszania mokrych murów może być stosowany jako materiał remontowy zarówno do ścian wewnętrznych jak i zewnętrznych. Dużą zaletą tego produktu jest możliwość przystąpienia do prac remontowych w sytuacji, gdy ściana pozostaje nadal wilgotna, nie dopuszczając tym samym do zjawiska podciągania kapilarnego wilgoci w wyższe partie muru.
Tynk FWR dzięki odpowiedniemu składowi kruszyw i dodatków doskonale wpływa na szybkie osuszanie zawilgoconego muru. Jednocześnie jest on odporny na działanie siarczanów oraz łatwy w aplikacji.
Zobacz szczegóły produktuDEKLARACJA WŁAŚCIWOŚCI UŻYTKOWYCH wg PN-EN 998-1:2016
Do nakładania na ściany budynków zalanych wodą
Skutecznie i szybko usuwa wilgoć ze ścian budynków
Do nanoszenia bezpośrednio na mokry mur - nie wymaga obrzutki czy gruntowania
Gwarantuje szybsze wysychanie mokrych ścian
Nie zawiera dodatków hydrofobowych
Nanoszenie możliwe agegatami tynkarskimi lub ręcznie
Nadaje się do filcowania
Odporny na korozję siarczanową
Jak to działa?
Tynk FWR to mineralny tynk osuszający zawilgocone mury. Dzięki dużej zawartości porów powietrznych i braku dodatków hydrofobizujacych bardzo szybko wchłania duże ilości wilgoci z podłoża. Jednocześnie dzięki silnemu napowietrzeniu (zawartości dużej ilości otwartych porów kapilarnych) umożliwia szybkie odparowanie wilgoci wchłoniętej z podłoża. Tynk produkowany przy użyciu spoiw odpornych na korozję siarczanową.
Zalety produktu
Tynk FWR przeznaczony jest do remontów budynków zalanych wodami wynikającymi ze zjawisk atmosferycznych oraz wodami pochodzącymi z uszkodzonych instalacji wodno-kanalizacyjnych. Umożliwia przeprowadzenie remontu pomieszczeń w kilka dni po ustąpieniu wody. Po skuciu starych zawilgoconych tynków może być nakładany na mokre mury oraz sklepienia. Charakteryzuje się łatwością w stosowaniu, dużą wydajnością, może być nakładany ręcznie i maszynowo. Tynk FWR może być nakładany również na ściany zawierające znaczne ilości wody technologicznej, znajdujące się okresie wysychania.
Parametry techniczne
Tynk FWR to tynk mineralny wapienno-cementowy, produkowany przy użyciu kruszywa o uziarnieniu 0-1 mm. Zgodnie PN-EN 998-1 oznaczony jest jako GP CS II. Charakteryzuje się niewielkim zużyciem które wynosi ok. 12 kg/m²/10 mm grubości.
Zobacz szczegóły produktuDlaczego warto wybrać tynk FWR?
Tynk FWR należy do grupy tynków osuszających, które charakteryzują się wysoką chłonnością wody z podłoża – pochłaniają w ciągu doby ok 2100 g wody z 1 m2.
Tynk ułożony wewnątrz pomieszczeń po zagruntowaniu preparatem Antika silikat G należy malować farbą dyfuzyjną Antika silikat F. W celu zwiększenia efektywności osuszania ścian zalecamy zapewnić sprawną wentylację pomieszczeń, a malowanie odłożyć w czasie.
Tynk FWR ułożony na zewnątrz wymaga zabezpieczenia warstwą hydrofobową np.: SHF Zaprawa szpachlowa wzmocniona włóknem o gr. 2-3 mm.
Warstwę z zaprawy szpachlowej po związaniu i zagruntowaniu preparatem Antika silikat G należy pomalować dyfuzyjną powłoką malarską Antika silikat F.
Materiały do powłok ochronno-dekoracyjnych na warstwie tynku FWR:
Odbuduj trwale swój DOM z tynkiem FWR.
Zapewniamy profesjonalne doradztwo.
Dowiedz się jak skutecznie wyremontować budynek po zalaniu
- Prace rozpoczynamy jak najszybciej po ustąpieniu wody.
- Ocena przyczyny zawilgocenia muru.
- Usunąć szlam, błoto. Uwaga: mogą zawierać bakterie chorobotwórcze z kanalizacji, szamb, gnojowicę, związki chemiczne.
- Usunąć mokre wykładziny, warstwy posadzkowe. Zerwać tapety, boazerie. Usunąć mokre meble, stolarkę. Wszystko, co sprzyja rozwojowi grzybów oraz grzybów-pleśni.
- Skuć zawilgocone tynki + dodatkowo ok. 1m tynków suchych. Usunąć zawilgocone warstwy ocieplenia elewacji.
- Usunąć mokrą zaprawę ze spoin na głębokość ok. 20 mm.
- Osuszanie murów: wietrzenie, metoda mikrofalowa, kondensacyjna, absorpcyjna, gorącym powietrzem.
- Dezynfekcja zalanych murów: Preparat APE (potwierdzone działanie na glony, grzyby oraz grzyby-pleśnie. Zawiera fungicydy oraz algicydy).
- Aplikacja tynku osuszającego FWR warstwą o gr. ok. 15-20 mm.
- Wewnątrz budynków - malowanie farbą dyfuzyjną Antika F.
- Zapewnić skuteczną wentylację pomieszczeń otynkowanych tynkiem osuszającym.
- Na zewnątrz budynków tynki FWR wymagają ochrony przed deszczem np.: szpachla SHF + farba dyfuzyjna Antika F.
Te i więcej wskazówek znajdą Państwo w naszym poradniku!
Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z naszym doradcą!
Województwo dolnośląskie:
Aleksandra Banasiewicz
Województwo opolskie:
Elżbieta Jeziorska
Województwo Lubuskie:
Krzysztof Sapkowski